Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Parní čističe Ariete jsou s námi skoro 25 let! Co všechno o nich víte?

Když před vámi někdo zmíní značku Ariete, asi nebudete dlouho tápat a vybavíte si italského výrobce s dlouholetou tradicí. A rozhodně nebudete daleko od pravdy. Značka Ariete spatřila světlo světa už v roce 1964. První parní čističe se ale na světový trh dostaly přece jen o něco později. Šlo o rok 1997 a parní pomocníci si prakticky okamžitě vysloužily nejen zájem, ale především respekt tehdejších domácností. Co dalšího jste o parních čističích Ariete (ne)věděli?
Ariete

Rok 1997 odstartoval revoluci
Psal se rok 1997. V Irsku byl uzákoněn rozvod. Česká republika byla na Summitu NATO v Madridu oficiálně pozvána do Severoatlantické aliance a ve stejném roce také došlo k upravení česko-slovenské hranice. A stalo se ještě něco dalšího. Značka Ariete představila světu prvního parního pomocníka. Byl jím parní mop Vapori, na který držela společnost patent skoro dvacet let.

Mop pak o dva roky později následoval první ruční parní čistič typu „kachna“. Rok 2000 byl u Ariete spjat s multifukčním parním čističem, který je univerzálním pomocníkem s řadou vychytaných funkcí. V roce 2011 značka kompletně obměnila svůj sortiment, aby ho mohla o pět let později rozšířit o zbrusu nové čističe, jejichž design, ale i funkce prošly výraznou změnou.

5 důvodů, proč vsadit na parní čističe Ariete
1. Ariete jako průkopník ve světě parního čištění: Málokdo ví, že značka Ariete v minulosti vlastnila nespočet patentů a práva na výrobu byla i známějším značkám poskytována prostřednictvím licence.

2. Hygienická čistota: Parní čističe zbaví čištěné povrchy po prvním čištění až 95 % prachových roztočů, bakterií a dalších mikroorganismů. Jen pro srovnání – vysavač zbaví domácnost přibližně 56 % prachových roztočů.

3. Nezatěžují zdraví ani životní prostředí: Pára je tím nejúčinnějším a nejsilnějším čisticím prostředkem. Parní čističe Ariete proto nepotřebují žádné další chemické prostředky, díky čemuž nezatěžují životní prostředí ani naše zdraví (alergické reakce, kožní ekzémy apod.)

4. Cenově dostupný úklid: Ty nejlevnější parní čističe Ariete zakoupíte už od několika stokorun. Když to porovnáte s opakovaným nákupem čisticích prostředků, hadříků, kbelíků, mopů, houbiček a dalšího příslušenství, dospějete k názoru, že pořízení parního čističe je z dlouhodobého hlediska mnohem ekonomičtější.

5. Variabilní možnosti: Na výběr navíc máte rovnou tři druhy parních čističů – kachny, parní mopy a multifunkční parní čističe. O tom, jak správného pomocníka vybrat, jsme se zmínili v jednom z předchozích článků.

Za vším hledejte fyziku
A na jakém principu vlastně parní čističe Ariete pracují? Kouzla tady nehledejme. Ariete se spolehla se obyčejnou, přesto však účinnou fyziku. Všechny výše zmíněné parní čističe Ariete totiž pracují s vodou v plynném skupenství (párou), která v nádobce dosahuje úctyhodných 130 stupňů Celsia.
Před dopadem na čištěný povrch se ochladí na cca 50 stupňů, což z ní dělá ekologického a účinného pomocníka v boji proti nečistotám, virům a bakteriím v domácnosti.

Nepřipadá vám 50 stupňů mnoho? Věřte, že je to mnohem více, než při běžném čištění. Čištěné povrchy jsou nejen hygienicky nezávadné, čisté, zbavené prachových částic, mikrobů, roztočů, virů i bakterií, zároveň jsou díky parním čističům prakticky okamžitě suché, takže je zde minimalizováno riziko uklouznutí a následného úrazu. Kratší je samozřejmě i doba, kterou je potřeba úklidu věnovat. Potřebujete snad další důvody, proč dát značce Ariete šanci?

Pošlete článek známému