Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Parní čištění pro začátečníky aneb Myslete ekologicky a ekonomicky

Parní čištění si oblíbila řada profesionálních úklidových firem i jednotlivců. Důvodů je hned několik. Nejenže je pára tím vůbec nejsilnějším čisticím prostředkem, také není potřeba používat chemické detergenty, které neprospívají našemu zdraví, ani zdraví našich domácích mazlíčků. Ve finále tak získáte spolehlivého, zodpovědného, cenově dostupného, ekologického a ekonomického společníka, který zvládne úklid celé domácnosti levou zadní.
Ariete

Proč právě parní čističe?
V naší nabídce narazíte na parní čističe italského výrobce Ariete, který je v této oblasti absolutním průkopníkem a inovátorem. Právě tahle značka totiž přišla s praktickými pomocníky do domácnosti, kteří využívají ty nejjednodušší fyzikální zákony. Kouzla a čáry u parních čističů tak netřeba hledat.

Tajemství účinnosti a ekologického způsobu čištění totiž spočívá v kombinaci několika faktorů – vody v plynném skupenství (páry), která má neuvěřitelné čisticí schopnosti, vysokého tlaku a teploty.

Voda, kterou do parního čističe Ariete nalijete, se totiž v nádržce ohřeje na více než 130 °C a pak se v trysce anebo hadici zchladí na 100 °C. Na čištěný povrch nakonec dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, což je ale pořád více, než při běžném úklidu.

Dost dobře si to můžete ukázat třeba na podlaze, kterou vysajeme obyčejným vysavačem. Ten totiž zbaví povrch zhruba 56 % prachových roztočů, naproti tomu parní čistič jich zničí více než 95 %! To vše bez nutnosti používání chemických prostředků, což je v konečném důsledku nejen ekonomické, ale zejména ekologické.

Agresivní chemické detergenty totiž mohou dráždit naše oči, kůži i sliznice. Problém s nimi mohou mít citlivější jedinci, alergici, astmatici, ale třeba i děti nebo domácí mazlíčci. A když k výše uvedenému připočtete ještě časovou a finanční úsporu, jen těžko budete hledat konkurenta.

Desatero závěrem
Pokud o pořízení parního čističe Ariete vážně uvažujete, určitě vás budou zajímat i další výhody, které jsou s tímhle praktickým pomocníkem spojené. Tady je závěrečné „desatero“, které vám třeba pomůže s dalším rozhodováním:

1. Parní čističe zbavují plochy více než 95 % prachových roztočů, bakterií a virů
2. K čištění nepotřebujete žádné chemické prostředky, kbelíky ani hadříky
3. Čištěné plochy jsou prakticky okamžitě suché (minimální riziko uklouznutí)
4. Vybírat si můžete z kompaktních kachen, parních mopů i multifunkčních parních čističů
5. Parní čističe jsou šetrné ke zdraví všech obyvatel domácnosti i životnímu prostředí
6. Přístroje jsou prakticky okamžitě připravené k použití
7. Výrazná ekonomická úspora oproti klasickému úklidu
8. Parní čističe můžete použít na různé materiály a plochy
9. Vyčištěné plochy jsou zbavené nežádoucích pachů
10. Spolehlivé odstranění bakterií, plísní i hub díky vysoké teplotě páry

Pošlete článek známému